Blog

Fotel Coco bs hd – czym się charakteryzuje?

Fotel Coco bs hd – czym się charakteryzuje?

Fotel biurowy to bardzo ważny element związany z pracą przed ekranem monitora komputera. Element ten powinien zapewniać komfort i pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które niekoniecznie spełniają określone wymagania. Dlatego też wybór fotela biurowego wcale nie jest łatwy. Czym powinien charakteryzować się dobry fotel biurowy? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze właściwego krzesła biurowego?

Fotel Coco bs hd – zasadnicze cechy dobrego fotela biurowego

Ważnym elementem jest oparcie. Powinno być odpowiednio wyprofilowane, a więc w sposób właściwy podpierać odcinek lędźwiowy pleców. Podkreślić należy fakt, że to właśnie w tym miejscu dochodzi do nadmiernych obciążeń oraz uszkodzeń kręgosłupa. Dlatego też ta części fotela powinna podpierać plecy na największym ich obszarze. Dobrze, gdy oparcie zakończone jest zagłówkiem. Sprawia to, że możemy podeprzeć kark i przyczynić się do zmniejszenia obciążenia odcinka szyjnego.

Ważne jest również siedzisko. Nie może być ono za bardzo głębokie. Siedzisko powinno podpierać około 2/3 długości ud. Dzięki temu zyskujemy dużą wygodę. Fotele biurowe powinny być wyposażone w system regulacji. Dobre krzesło biurowe powinno być wyposażone w możliwość regulacji kąta pochylenia oparcia. Co więcej, istotna jest również blokada przynajmniej w kilku pozycjach. Warto zwrócić uwagę na to, że optymalne pochylenie do przodu powinno zapewniać ustawienie oparcia bardziej do przodu niż pionowo.

Istotnym czynnikiem jest również możliwość ustawiania wysokości oparcia. Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie elementu do wzrostu użytkownika. Szczególnie jeżeli chodzi o podparcie lędźwiowe. Regulacja głębokości siedziska natomiast umożliwia właściwie dopasować odległość siedziska od oparcia do budowy ciała danej osoby.

Fotel Coco bs hd – dobry fotel biurowy

Przykładem produktu, który uwzględnia wyżej zaprezentowane cechy jest fotel coco. Krzesło wyróżnia się doskonałym designem. Zapewnia także ponadprzeciętną ergonomię. Każdy fotel coco bs hd ma siedzisko obustronnie tapicerowane. Co więcej, krzesło coco zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Fotel coco wyposażony jest w oparcie, które ma wyraźny profil lędźwiowy. Fotele coco bs mają także system SELF, który sprawia, że opór, jaki stawia oparcie automatycznie dopasowuje się do wagi określonej osoby. Fotel coco posiada regulację podłokietników. Krzesło coco bs ma bardzo bezpieczną pięcioramienną podstawę jezdną. Fotel coco bs posiada atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania.

Producentem mebli biurowych coco bs jest marka Grospol. Produkty firmy stanowią wyjątkowe połączenie funkcjonalności, ergonomii oraz niezwykłej wygody. Krzesło coco to wybór, który zapewnia zadowolenie na wiele lat.

Gdzie można kupić krzesło coco?

Krzesło coco dostępne jest między innymi w sklepie internetowym Kamila Meble. Doskonałej jakości fotel coco bs hd znajdziemy na stronie internetowej https://kamilameble.pl/obrotowe-krzesla-biurowe/2995-krzeslo-coco-bs-hd.html. W sklep oferuje szeroki asortyment mebli biurowych. Pracownicy służą wszelką pomocą i wsparciem. Dzięki temu bez większych trudności uda się dopasować fotel coco bs hd do swoich potrzeb. Firma dba o zadowolenie klienta, oferując szereg usług dodatkowych. Chcesz zapewnić sobie dobre rozwiązanie na lata? Fotel coco bd hd może być tym, czego szukasz! Dlatego nie zastanawiaj się i już dzisiaj skorzystaj z oferty sklepu Kamila Meble. Będziesz pozytywnie zaskoczony i już nie będziesz myślał o innym krześle biurowym!

Jak urządzić pokój dla dziecka? Praktyczne rady i wskazówki

Jak urządzić pokój dla dziecka? Praktyczne rady i wskazówki

Stoisz przed trudnym zadaniem i nie wiesz jak urządzić pokój dla dziecka? Chcesz aby przestrzeń dla malucha była dostosowana do jego potrzeb, zapewniała mu maksymalny poziom bezpieczeństwa i stwarzała przyjazne warunki do rozwoju? Nie wiesz na co zwrócić uwagę podczas aranżacji przestrzeni? Sprawdź, jak uniknąć błędów i przygotować idealne miejsce dla Twojego dziecka.

Pokój dziecka to szczególna przestrzeń w każdym domu. Powinna być przytulna, gwarantować maluchowi poczucie bezpieczeństwa, a także stymulować jego rozwój. Ważne jest, by już na etapie projektowania przestrzeni zastanowić się nad kilkoma ważnymi aspektami, które sprawią, że nasze dziecko będzie uwielbiało spędzać czas w swoim pokoju.

Powierzchnia i kształt pokoju

Standardowa powierzchnia pokoju dziecięcego to minimum 11 m2.

Na tej przestrzeni jesteśmy w stanie zorganizować trzy strefy – do zabawy, do odpoczynku i do nauki, które zapewnią prawidłowy rozwój naszej pociechy.

Pokoje kwadratowe lub prostokątne są bardzo ustawne i praktyczne, jednakże każde urozmaicenie w jego kształcie, to możliwość zaprojektowania różnego dodatkowych zakamarków – wnęki, skosy – dla dziecka, które stale będą dla niego źródłem tajemniczości i inspiracji do nowych zabaw.

Aranżacja wnętrza i dodatki

Pamiętajmy, żeby włączać dziecko w wybieranie elementów wystroju i wyposażenia pokoju. W końcu to jego przestrzeń i to ono ma się w nim czuć najlepiej, dlatego uczestniczenie w procesie decyzyjnym, da mu poczucie przynależności do tego miejsca.

Pamiętajmy, by pokój dla dziecka był przytulny – nie rezygnujmy z firan i zasłon, kolorowych poduszek, obrazków i dywanów. Dużą rolę odgrywa także oświetlenie. Wieczorem klimatyczne, sprzyjające szybkiemu zaśnięciu dziecka, w dzień i po zmroku dostosowane do zabawy oraz czytania książek.

Zabezpieczenia

Unikajmy ostrych wykończeń zasłaniając je specjalnymi ochraniaczami. Do gniazdek możemy dokupić specjalne zatyczki, które zabezpieczą przed bezpośrednim kontaktem z dziecięcymi rączkami. Szuflady możemy zablokować stoperami, które uniemożliwią ich wysunięcie i wysypanie zawartości.

Kolory

Zrezygnujmy z dużej liczby kolorów. Pamiętajmy też, że nasycenie barw może rozpraszać nasze dziecko, które w swoim pokoju powinno czuć się komfortowo. Intensywne barwy mogą wywoływać niepokój, problemy z zasypianiem i być przyczyną ogólnego rozdrażnienia. Postawmy na naturalne kolory w jasnych odcieniach.

Sprzęt i elektronika
Jeśli w domu mamy przestrzeń, w której wszyscy razem spędzamy wieczory, oglądamy TV i gramy w gry, to zrezygnujmy z wyposażenia pokoju dziecka w sprzęt i elektronikę. Nasza pociecha nie musi mieć własnego telewizora z kilkudziesięcioma programami. We wspólnej domowo-kinowej przestrzeni mamy kontrolę nad tym, jakie treści ogląda nasze dziecko i na bieżąco możemy reagować na niedozwolone materiały. Pokój dziecka powinien być strefą odpoczynku, wyciszenia i relaksu.

Organizacja i porządek
Zapewnijmy naszemu dziecku organizery, pudełka i kosze na zabawki. Wszystko po to, by od najmłodszych lat dbało o porządek w swoim pokoju, a także uczyło się dyscypliny i organizacji. Wydzielmy specjalną przestrzeń na zabawki, książki i inne ulubione gadżety naszej pociechy.

Pamiętajmy, że pokój powinien zmieniać się wraz z rozwojem dziecka. Jeśli nie chcemy często reorganizować przestrzeni, to zdecydujmy się jedynie na zmianę dodatków, które będą odpowiednio dobrane do wieku naszej pociechy. Przestrzeń dla dziecka ma być bodźcem do rozwoju intelektualnego, zmysłu estetyki lub wyobraźni.

Krzesła dla dzieci – inwestycja w zdrowie

Krzesła dla dzieci – inwestycja w zdrowie

Krzesła dla dzieci dobre dla pleców

Współcześnie, dzieci są narażone na wiele czynników, które bardzo źle wpływają na ich kręgosłup. Ciężkie tornistry dźwigane w drodze do szkoły, nieodpowiednia pozycja podczas gry na komputerze czy przeglądania wiadomości w telefonie. Również długie godziny spędzone na odrabianiu zadań domowych nie pozostają bez echa w późniejszych etapach życia. Warto więc już dziś pomyśleć o przyszłości naszych pociech i zaopatrzyć je w biurka i krzesła dla dzieci, odpowiednio dostosowane do ich wzrostu a poprzez to, również do kręgosłupa.

Najważniejszy jest kręgosłup – jak dopasować oparcie?

Dzieci w wieku szkolnym bardzo dużo czasu spędzają siedząc nad książkami. Warto zetem zadbać, aby ich pozycja była nie tylko wygodna, ale również całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Krzesła dla dzieci do biurka powinny spełniać kilka wymagań, dzięki którym praca będzie przyjemna i bez bólu.
Jak wspomnieliśmy powyżej, w przypadku foteli dziecięcych, najważniejsze jest, aby były one dopasowane do dziecięcego kręgosłupa, który przecież cały czas wydłuża się i kształtuje. Niewskazane jest zatem, aby kupować krzesła dla dzieci na wyrost, tak, aby służyło przez kilka, a może nawet kilkadziesiąt lat. Najlepiej dopasować model indywidualnie do naszej pociechy. Konieczny jest również wybór oparcia, które jest dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Najważniejsze jest, aby podpierało go ono w dwóch strategicznych miejscach – odcinku piersiowym i lędźwiowym. W tym aspekcie bardzo pomocna okazuje się funkcja regulacji oparcia, jego wysokości i poziomu odchylenia. Pozwala to na bardzo dokładne dopasowanie go do sylwetki naszej pociechy.

Długie godziny za biurkiem – ważna rola siedziska

Ważne jest również, aby krzesła dla dzieci do biurka były wyposażone w miękkie siedzisko. To właśnie na nim uczeń będzie spędzał długie godziny, zatem wskazane jest, aby nie odczuwał wtedy żadnego rodzaju dyskomfortu. Jego głębokość powinna być poniekąd dopasowana również do wzrostu dziecka. Optymalny rozmiar określa długość ud osoby używającej przedmiotu – szerokość siedziska powinna być nieznacznie większa, na przykład o kilka centymetrów. Jego wysokość także ma niemałe znaczenie i powinna być dostosowana do wzrostu ucznia. Najlepiej, gdyby była regulowana, aby mogła w pewien sposób podążać za użytkownikiem. Idealna wysokość jest wtedy, kiedy dziecko siedząc dotyka stopami podłogi. Dobry wybór krzeseł znajdziemy na stronie: https://kamilameble.pl/30-krzesla-dzieciece-i-mlodziezowe.

Dobrze mieć dodatkowe oparcie – kwestia podłokietników

Wskazane jest, aby krzesła dla dzieci do biurka miały wmontowane podłokietniki, gdyż znacznie ułatwiają one utrzymanie prostych pleców podczas siedzenia a napięcie mięśni w rękach i ramionach jest dzięki nim zdecydowanie mniejsze. Oczywiście, dla takich efektów konieczne jest odpowiednie dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb naszego dziecka. Dobrze jest, aby znajdowały się one na takiej wysokości, żeby z rękami położonymi na biurku tworzyły kąt prosty. Jak łatwo zauważyć, najlepiej by było, gdyby, podobnie jak oparcie, również podłokietniki „rosły” razem z dzieckiem, dlatego warto zwrócić przed zakupem uwagę na to, czy istnieje możliwość ich samodzielnej regulacji. Trochę inaczej sprawa wygląda w przypadku małych dzieci, kiedy to tego rodzaju udogodnienie może okazać się mało skuteczne, a wręcz przeszkadzające. Dlaczego? Ponieważ będą uniemożliwiały wsunięcie krzesła dla dzieci pod biurko. Warto zatem zdemontować podłokietniki, a kiedy pociecha podrośnie, udoskonalić fotel.

Jak łatwo zauważyć, zakup krzesła dla dzieci do biurka jest zadaniem wymagającym minimalnej wiedzy oraz sporej ilości zaangażowania rodziców. Jest to jednak niewątpliwie inwestycja w zdrowie naszego dziecka, dlatego warto przeznaczyć na nią odpowiednią ilość czasu i pieniędzy.

Biuro w nowoczesnym wydaniu

Biuro w nowoczesnym wydaniu

Biuro jak w amerykańskim filmie

Nowoczesne biura to nie tylko próżna potrzeba bogatych korporacji, to również większa atrakcyjność firmy na rynku pracy.

Wyodrębnienie stref

Istotne jest, aby w biurze wyodrębnić osobne przestrzenie stanowiące miejsce pracy poszczególnych grup pracowników. Ponadto, dobrze, aby w obrębie biura istniały przestrzenie przeznaczone na pracę, odpoczynek, miejsce spożywania posiłków, a także sala do spotkań z klientami lub innymi współpracownikami, umożliwiająca m.in. odtwarzanie prezentacji multimedialnych. Miejsca, które szczególnie tego wymagają, najlepiej jest wygłuszyć poprzez zastosowanie specjalnych paneli tłumiących dźwięk.

Strefa kreatywna

Jak wiadomo, nikt nie jest w stanie wydajnie pracować przez cały, ośmiogodzinny dzień pracy, dlatego niezbędne jest miejsce pozwalające na odpoczynek w ciągu dnia. Umieszcza się tam wygodne sofy, pufy lub hamaki, a także sprzęt do gier zespołowych, np. stół do ping-ponga, darty czy konsolę do gier. Można również w pokoju relaksu znaleźć książki i czasopisma.

Kuchnia

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie każdy pracownik może w spokoju przygotować kawę lub zjeść posiłek. W takim pomieszczeniu zwykle znajdziemy lodówkę, czajnik, kuchenkę mikrofalową, zmywarkę i ekspres do kawy. W kuchni powinny się także znajdować stoliki, najlepiej pozwalające na wspólne spożywanie posiłków z kolegami z biura, co sprzyja poprawie relacji w firmie.

Miejsce odosobnienia

W każdym większym biurze dobrze jest wydzielić specjalne pomieszczenia, najlepiej wygłuszone, przeznaczone do spotkań zarówno nieformalnych, jak i służbowych, a także zapewniające dogodne warunki podczas dłuższych konwersacji telefonicznych.

Sala konferencyjna

Sala konferencyjna powinna być wyposażona w sprzęt pozwalający na profesjonalne spotkania z większymi grupami ludzi czy organizację szkoleń. Wśród nich znajdziemy projektor, system nagłośnienia, mikrofony, ekrany, a także tablicę do rysowania/.

Wspieranie sportowego i ekologicznego trybu życia

Obecnie Europejczycy starają się coraz lepiej zadbać zarówno o siebie, jak i o otaczające ich środowisko naturalne. Mając to na uwadze, warto zapewnić pracownikom parking dla rowerów oraz prysznic.W kuchni natomiast, poza ekspresem do kawy, dobrze umieścić wyciskarkę do owoców.

Poza zapewnieniem pracownikom odpowiednio funkcjonalnej przestrzeni do pracy, dobrze również zwrócić uwagę na to, aby nasze biuro wyglądało się profesjonalnie. Zadbajmy zatem o odpowiednią aranżację, kolory i wystrój spójne z charakterem naszej firmy, jak również dobrej jakości meble i sprzęt. Ostatnio najpopularniejszym stylem aranżacji miejsc pracy staje się styl skandynawski – minimalistyczne wnętrza w stonowanej kolorystyce, które sprawiają wrażenie czystych i uporządkowanych.

Szafy kartotekowe – bezpieczeństwo dokumentów w firmie

Szafy kartotekowe – bezpieczeństwo dokumentów w firmie

Szafy kartotekowe – wybór lepszy niż produkty drewniane

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni biurowej niewątpliwie należy do najbardziej zaniedbywanych przez właścicieli firm zagadnień. Należy pamiętać, że odpowiednia ergonomia pomieszczenia może w znaczący sposób usprawnić działanie naszej firmy. Przestrzeń robocza powinna być zorganizowana w taki sposób, by osoby pracujące w jej obrębie nie przeszkadzały sobie nawzajem w wykonywaniu obowiązków. Ponadto ważnym elementem jest odpowiedni sposób przechowywania niezbędnych w każdym przedsiębiorstwie akcesoriów, dokumentów i tym podobnych. Szafy kartotekowe nadają się do tego najlepiej.

Continue reading „Szafy kartotekowe – bezpieczeństwo dokumentów w firmie”
Wystrój biura – jak prawidłowo o niego zadbać?

Wystrój biura – jak prawidłowo o niego zadbać?

Wystrój biura jest ważny

Biuro to przestrzeń, która musi być odpowiednio urządzona pod względem wygody, zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Wymaga to wyboru odpowiednich mebli, a także właściwego rozmieszczenia wszystkich elementów wyposażenia. Wystrój biura to ważny aspekt, którego nie można pominąć. Continue reading „Wystrój biura – jak prawidłowo o niego zadbać?”